सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेडले ७५ करोड बराबरको IPO निस्कासन गर्दै ……….

सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेडले रु. ७५ करोड बराबरको रु.१००/- दरका ७५,००,००० (पचहत्तर लाख) कित्ताको जम्मा रु.७५,००,००,०००/-(अक्षेरुपी पचहत्तर करोड रूपैयाँ मात्र) को शेयर सार्वजनिक निष्काशनका लागि एनआईबिएल एस क्यापिटल लिमिटेडलाई निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक नियुक्त गरेको छ .

यस सम्बन्धी सम्झौता–पत्रमा सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेडको तर्फबाट प्रमुख कार्यकारी अधिकृत श्री पोषक राज पौडेल र एनआईबिएल एस क्यापिटल लिमिटेडको तर्फबाट नायव प्रमुख कार्यकारी अधिकृत श्री मेख बहादुर थापाले हस्ताक्षर गर्नुभयो ।

यसरी प्राथमिक शेयर निष्काशन गर्ने तयारीमा रहेको सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीले सार्वजनिक गरेको यस आ.व. २०७६/०७७ को चौथोे त्रैमासिक (आषाढ मसान्त) को अपरिष्कृत वित्तीय विवरण अनुसार कम्पनीले आफ्नो व्यवसाय वृद्धिसँगै जीवन बीमा कोष बलियो बनाउँदै सो मा १६४% ले र कुल बीमा शुल्क आर्जनमा ६९% प्रतिशतले वृद्धि गर्न सफल भएको छ । जगेडा तथा कोषको आकार पनि २२ करोड ८६ लाखबाट ११७% ले वृद्धि गरी ४९ करोड ६१ लाख र लगानी र बीमालेखको धितो तथा अन्य कर्जाबाट प्राप्त हुने आयमा ३१ प्रतिशतको वृद्धि गरी रु. ३३ करोड ८३ लाख पु-याउन सफल भएको छ ।

जीवन बीमा व्यवसायमा लगानीको अवधिले कम्पनीको आयमा प्रत्यक्ष प्रभाव पार्ने भएकोले कम्पनीले दीर्घकालीन लगानी तथा कर्जालाई प्राथमिकता दिई कुल लगानी तथा कर्जा रकम मध्ये करिब ९१% रकम विभिन्न बैंक तथा वित्तीय संस्थाको दीर्घकालीन अवधिको ऋणपत्र तथा मुद्धती निक्षेपमा लगानी गर्न सफल भएको छ । यसअघि गरिएको दीर्घकालीन लगानीले भविष्यमा समेत उच्च दरमा प्रतिफल प्रदान गरी कम्पनीको स्थायित्वका लागि आधार स्तम्भ निर्माणमा प्रत्यक्ष भूमिका निर्वाह गर्ने देखिन्छ ।

अधिकृत पूंजी रु. ३०० करोड रहेको कम्पनीमा संस्थापक शेयरधनीबाट रु १७५ करोड चुक्ता भईसकेको र सर्वसाधारणका लागि छुट्टाईएको रकम रु ७५ करोड निकट भविष्यमा सर्वसाधारणलाई शेयर जारी गरी कम्पनीको चुक्ता पूंजी रु. २५० करोड पुग्ने जनाएको छ ।

हरेक विषम परिस्थितिलाई अवसरको रुपमा लिदै आगामी दिनमा कम्पनीले उपलब्ध गराउने सेवाहरुलाई अझै ग्राहक केन्द्रित र प्रविधिमुखी वनाउदै लैजाने उद्धेश्यका साथ डिजिटल सिटिजन कार्यक्रम, हरेक व्यक्तिलाई स्वरोजगार बनाउने सिटिजन स्वरोजगार अभियान र बीमाको सचेतना वढाउन विद्यार्थीसंग बीमा जस्ता विभिन्न कार्यक्रमहरु लगायत नवीनतम बीमा योजना र व्यवसायिक तथा दक्ष सिटिजन लिडरहरु सहितको सिटिजन टिम मार्फत कम्पनीले भविष्यमा वित्तीय तथा सामाजिक लक्ष्य हासिल गर्र्दैै उत्कृष्ट सेवा प्रदान गर्ने प्रतिबद्धता जाहेर गरेको छ ।

जीवन बीमा व्यवसायमा लगानीको अवधिले कम्पनीको आयमा प्रत्यक्ष प्रभाव पार्ने भएकोले कम्पनीले दीर्घकालीन लगानी तथा कर्जालाई प्राथमिकता दिई कुल लगानी तथा कर्जा रकम मध्ये करिब ९१% रकम विभिन्न बैंक तथा वित्तीय संस्थाको दीर्घकालीन अवधिको ऋणपत्र तथा मुद्धती निक्षेपमा लगानी गर्न सफल भएको छ । यसअघि गरिएको दीर्घकालीन लगानीले भविष्यमा समेत उच्च दरमा प्रतिफल प्रदान गरी कम्पनीको स्थायित्वका लागि आधार स्तम्भ निर्माणमा प्रत्यक्ष भूमिका निर्वाह गर्ने देखिन्छ ।

INTRODUCTION

CitizenLife is one of the fastest growing life insurance companies in Nepal. It started its operations on October 19, 2017 (Kartik 02, 2074) after Beema Samiti, the Insurance Regulatory Authority of Nepal, awarded it the operation license on August 23, 2017 (Bhadra 07, 2074).

CitizenLife is a 70:30 public limited company with an authorized capital of NPR 3,000 million, issued capital of NPR 2,500 million and is majorly promoted by Kantipur Media Group, Shikhar Insurance, reputed Aviation industries, successful bankers, manufacturing industrialists, CEOs from different Insurance Companies, pharmaceutical companies, finance and investment firms, hospitality and tourism companies, real estate companies and several other reputed representatives from different industries. Currently, CitizenLife is serving its clients through 102 branches in different parts of the country. Its service network is strong and diversified to distribute an extensive range of products. Complying with regulatory laws, CitizenLife has reinsurance arrangement with foreign reinsurer having internationally sound credit rating and Nepal Reinsurance Co. as well as Consulting Actuary based in overseas. CitizenLife focuses on implementing the international global practices of successful companies in the local market as per the local needs, based on the concept of Glocalization. With the use of the latest technology, CitizenLife aims to reach the grass root level and support the families in case of financial difficulty that might occur after the loss of the breadwinner.

CitizenLife is entirely focused on customer satisfaction and delivering value to its clients/policyholders through innovative insurance plans designed according to the societal needs and also provide an impeccable service. The company brings to you a wide range of protection solutions to help secure your family’s future. Its products are designed to:

  • Provide financial support for child’s education
  • Provide wealth with protection solutions
  • Provide health and wellness solutions
  • Provide retirement solutions and savings

CitizenLife helps you stay financially secure and financially independent in the future by just contributing small disciplined savings at regular intervals.

Compan’s Board of director

Mr. Pradeep Jung Pandey

Chairman

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Mr. Sumit Kumar Agrawal

Director

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Mr. Manoj Karki

Director

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Mr. Mahesh Swar

Director

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Mr. Dip Prakash Panday

Director

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Mr. Indra Prasad Karmacharya

Independent Director

Email: info@citizenlifenepal.com

Phn: 01-5316000

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *